Usługa w modelu RF/SF (retainer fee/success fee) była najlepszym wyborem ze względu na zapotrzebowanie klienta - poszukiwanie wyspecjalizowanych kandydatów na konkretne stanowiska.
Jeszcze przed podpisaniem umowy przeprowadziliśmy z CEO i CTO firmy Alfreð dodatkowe spotkanie zapoznawcze, w czasie którego omówiliśmy specyfikę pracy i umów oraz sytuację pracowników w Polsce. Nie jest to standardowe działanie na początku projektu, ale uznaliśmy, że w tym przypadku wpłynie pozytywnie na skuteczność naszych działań. Zależało nam na tym, żeby klient zrozumiał, czym charakteryzuje się rynek - jeszcze zanim zdecydujemy się na współpracę.
Takie wsparcie pozwoliło nam nie tylko usprawnić współpracę na dalszych etapach, ale dało klientowi realne spojrzenie na możliwe oczekiwania kandydatów_tek pod kątem opisu stanowiska, wynagrodzeń czy benefitów.
W ramach spotkania zaprezentowaliśmy także wcześniej przygotowany benchmark i mapowanie branży na rolę Senior Front End Developera. Klient zgłosił się do nas z założeniem, że poszukuje osoby posiadającej doświadczenie React + Next.js. W tamtym czasie z naszej analizy wynikało jednak, że kandydatów_tek o takim profilu jest mało i proces rekrutacyjny może być trudniejszy niż się spodziewaliśmy na początku. Aby potwierdzić, czy wstępne założenia są kluczowe dla rekrutacji, przeprowadziliśmy z klientem pogłębiony wywiad, dzięki czemu udało się nam określić, że znajomość React jest niezbędna, a Next.js jedynie mile widziana. To znacząco poszerzyło pulę potencjalnych kandydatów_tek.
W rekrutacji przewidzieliśmy 3 etapy:
- Phone Screening z rekruterkami Bee Talents
- Rozmowę techniczną z CTO (pytania tech + zadanie/pair programming)
- Rozmowę culture fit z CTO i CEO.
W czasie realizacji projektu wypracowaliśmy także wspólnie z CTO proces oceny kandydatów. Zaproponowane scorecardy (do oceny technicznej i do oceny culture fit) pozwoliły nam oceniać kandydatów według jednego frameworka. Nie tylko znacząco ułatwiło to feedbackowanie kandydatów_tek, ale też wpływało na przejrzystość rekrutacji dla klienta i dla nas.
- Dotychczasowa współpraca zakończyła się zatrudnieniem 3 specjalistów do zespołu Alfreð (po jednym na każdą z ról opisanych wyżej).
- Rekrutację na Senior Back End Engineera w 2022 roku prowadziliśmy w listopadzie i grudniu - a więc w trudniejszym dla rekrutacji, świątecznym czasie. Mimo niesprzyjającego terminu od pierwszej rozmowy z kandydatem do jego zatrudnienia upłynęło zaledwie 14 dni (w trakcie tych 2 tygodni kandydat uczestniczył w 2 spotkaniach i zrobił zadanie).
- W rekrutacji na Senior Back End Engineera z maja 2023 czas od rozmowy do pierwszej propozycji zatrudnienia wyniósł 21 dni. Niestety, okazało się, że po wstępnym przyjęciu oferty nie udało się nawiązać finalnie współpracy z kandydatem. Jednak dzięki utrzymywaniu przez naszą rekruterkę bieżącego kontaktu z pozostałymi kandydatami, już w następnym tygodniu klient ofertował kolejną osobę w procesie, co tym razem zakończyło się pełnym sukcesem. Ostateczny czas od rozmowy do propozycji zatrudnienia wyniósł 28 dni - mimo wyzwań, które napotkaliśmy na drodze!
Ale to nie koniec! W momencie pisania tego customer story (sierpień 2023) rozpoczęliśmy kolejny proces dla klienta, tym razem na rolę Senior Flutter Engineera.
Dzięki staraniom Bee Talents udało się zatrudnić doświadczonego inżyniera oprogramowania w określonych ramach czasowych, a klient był pod szczególnym wrażeniem ogromnej wiedzy technicznej i sieci kontaktów rekruterów_ek.
źródło: opinia klienta na clutch.co
Cała praca została wykonana zgodnie z najwyższymi standardami.
Erwin Szudrawski, CTO, Alfreð