Tech Recruiter

UoP

4 900 - 5 900 PLN brutto

B2B

5 900 - 7 100 PLN netto

Cześć, nazywamy się Bee Talents i od ponad pięciu lat zajmujemy się budowaniem zespołów w branży IT na całym świecie. Chcemy zmieniać świat IT i świat rekrutacji, wyznaczając nowe standardy w każdym obszarze, w jakim działamy – od codziennej komunikacji poprzez candidate experience po “time to hire”.

Co robimy na codzień?

Działamy w dwóch głównych obszarach – Rekrutacji pod marka Bee Talents oraz szkoleń pod marką Rocket Hive. W przypadku tej roli, najbardziej istotny będzie nasz 33 osobowy (w momencie pisania ogłoszenia) zespół Rekrutacji.

Naszym zadaniem jest połączenie specjalistów i managerów z branży IT z najlepszymi pracodawcami. Całym procesem sprzedaży zajmuję się nasz dział BizDev, natomiast od momentu podpisania umowy, klienta przejmujesz Ty.

Co ważne, nigdy nie ukrywamy nazwy firmy klienta, ani widełek wynagrodzenia.

Twój typowy dzień

Prawdopodobnie zacznie się między 8:00, a 9:30, bo o tej godzinie wszyscy razem piszemy TeamSourcing, czyli wspólnie szukamy kandydatów na jeden lub dwa z projektów, które prowadzimy, co pozwala nam na skontaktowanie nawet 100 osób w krótkim czasie. Trwa to około godzinę, a następnie dzień może układać się bardzo różnie. Wyjątkiem jest poniedziałek, kiedy zamiast TeamSourcingu mamy spotkanie całego zespołu.

Większość rekruterów realizuje obecnie nową usługę – RPO (Recruitment Process Outsourcing). Oznacza to pracę bezpośrednio z klientem w jego wewnętrznych strukturach przy zachowaniu standardów pracy Bee Talents.
Są też osoby, które prowadzą projekty dla różnych klientów – maksymalnie 6 rekrutacji w jednym czasie. Niemal codziennie będziesz prowadzić rozmowy rekrutacyjne, szukać kandydatów, kontaktować się z nimi, pisać ogłoszenia, profile. Jednocześnie będąc w stałym kontakcie z klientem, zazwyczaj na dedykowanym kanale na Slacku.

Możesz też zaangażować się w dodatkowe projekty takie jak onboarding nowych osób, prowadzenie szkoleń, Employer Branding, czy doskonalenie procesów wewnętrznych – zazwyczaj pochłania to między 10, a 20% czasu.

Narzędzia, jakimi będziesz dysponować

LinkedIn Recruitment Professional Services – nieograniczona liczba wiadomości, wspólne projekty, transparentne wiadomości.

Lever + Lever Nurture – Jeden z najlepszych systemów ATS, z dużą ilością automatyzacji i pełną integracją z LinkedIn RPS.

Ogłoszenia – JustJoinIT, 4programmers itd., Linkedin Jobs, Indeed, Pracuj.pl, NoFluffJobs

Zadania rekrutera w Bee Talents

  • Doskonałe poznanie klienta, jego organizacji, kultury firmy i wartości, jakimi się kieruje. To proces, który rozpoczynamy na kick-offie, ale trwa, aż do końca współpracy.
  • Research i sourcing, czyli szukanie i kontakt z potencjalnymi kandydatami przy użyciu różnorodnych narzędzi.
  • Pisanie ogłoszeń, profili i opisów kandydatów oraz sporej liczby spersonalizowanych wiadomości i maili.
  • Prowadzenie rozmów rekrutacyjnych  z programistami, project managerami, product ownerami, testerami, specjalistami SEO, itd. w tym wstępna ocena umiejętności technicznych.
  • Wspieranie kandydatów i klientów w trakcie całego procesu rekrutacyjnego. Dla obu stron będziesz specjalistą, do którego mogą się zwrócić z jakimikolwiek wątpliwościami.
  • Szkolenie i pomaganie mniej doświadczonym członkom zespołu.
  • Udział w wybranych dodatkowych projektach, takich jak Lean, Customer Care, Employer Branding czy szkolenia RocketHive.
  • Ciągły rozwój i dokształcanie się, zarówno w obszarze HR jak i IT.

Kompetencje, których szukamy

  • Samodzielne prowadzenie projektów rekrutacyjnych end to end (jako Twój zawód na cały etat).
  • Pozyskiwanie kandydatów aktywnych oraz pasywnych.
  • Selekcja kandydatów na etapie CV oraz poprzez krótką rozmowę telefoniczną.
  • Profesjonalna obsługa klienta biznesowego.
  • Podstawowa wiedza na temat IT – programowania, zarządzania projektami IT, ról w procesie developmentu itp.
  • Bardzo dobrze rozwinięte umiejętności komunikacyjne.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2.
  • Umiejętność organizacji pracy własnej oraz wyznaczania priorytetów. Wielozadaniowość.
  • Doświadczenie z agencji rekrutacyjnej jest dużym plusem.

Postawy, których szukamy

  • Praca zespołowa. Stawiamy ogromny nacisk na team-work, niemal wszystkie projekty wymagają współpracy z innymi rekruterami.
  • Szczerość i prawdomówność. Uważamy, że to klucz do efektywnej współpracy, zarówno z klientami, jak i w zespole.
  • Dążenie do rozwoju i otwartość na zmiany. Bee Talents rośnie bardzo szybko, zarówno pod względem liczby osób jak i przychodu, jesteśmy bardzo pomysłowi, tworzymy dużo nowych rzeczy, a co za tym idzie nasze otoczenie nieustannie się zmienia.
  • Otwartość na feedback. Dajemy sobie bardzo regularnie feedback, ponieważ troszczymy się o siebie nawzajem oraz wiemy, że informacja zwrotna to najskuteczniejsza droga do rozwoju.
  • Partnerstwo. Widzimy siebie jako partnerów w biznesie dla naszych klientów, kandydatów oraz członków zespołu.

Dołączenie do naszego ula oznacza

  • Wynagrodzenie zależne od kompetencji: 4900 – 5900 PLN Brutto UOP, lub 5900 – 7100 PLN Netto B2B,
  • Stabilne zatrudnienie, umowę podpisujemy od razu na czas nieokreślony,
  • Elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej. Możemy zacząć dosłownie o której chcemy i skończyć kiedy chcemy o ile jest to ok dla pozostałych członków zespołu,
  • Bardzo dobrze zaplanowany onboarding, który pozwoli Ci zrozumieć nasze metody pracy i nabyć specjalistyczną wiedzę techniczną,
  • MacBooka Air, również na użytek własny,
  • Udział w szkoleniach oraz konferencjach branżowych (również zagranicznych),
  • Wewnętrzne warsztaty i edu lunche, podczas których dzielimy się wiedzą oraz darmowy udział w szkoleniach prowadzonych w ramach Akademii Rekrutera IT,
  • Cotygodniowe lekcje języka angielskiego,
  • Ciągły feedback – zawsze wiesz, czy idziesz w dobrym kierunku,
  • Brak KPIów, targetów i innych tego typu rozwiązań rodem z lat 80. Od ponad 3 lat pracujemy na OKRach,
  • Pracę w świetnym zespole – zdobyliśmy nagrodę Rekrutera Roku 2016 i 2019 (konkurs Perły HR), dwie nominacje za Odkrycie HR Roku (konkurs bohater HR), a nasi rekruterzy dostają zapytania z firm takich jak Google, Amazon, czy Microsoft,
  • Budżet szkoleniowy,
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej w wariancie rozszerzonym.
Chcemy Cię zaprosić do współtworzenia z nami firmy, która jest ogniwem łączącym świat technologii z HRem. W wielu obszarach podążamy własnymi ścieżkami, wyznaczając standardy i dobre praktyki, dlatego dużo bardziej istotne będzie dla nas odpowiednie nastawienie i osobowość, niż lata doświadczenia. Wielu rzeczy możemy Cię nauczyć, ważne, żeby rekrutacja była Twoją pasją!

Dołącz do naszego zespołu!

Wystarczy, że zostawisz nam swojego maila, a my odezwiemy się do Ciebie w przeciągu 1 dnia 🙂